اطلاعیه حزب کومەلە کردستان ایران درباره: رأی دادگاه حمید نوری در استکهلم


 
محکومیت حمید نوری در دادگاه سوئد محکومیت کلیت جمهوری اسلامی است.

محکومیت  نامبرده به‌عنوان یکی از دست‌اندرکاران و عاملان کشتار زندانیان سیاسی در دهه شصت، یک رویداد بزرگ در فرایند مبارزه مردم، علیه رژیم مستبد مذهبی در ایران و یک گام بزرگ در مسیر دادخواهی قربانیان این کشتارها می‌باشد و اکنون همه، چشم‌انتظار رأی نهایی دادگاه تجدیدنظر هستند تا قطعیت این حکم را تثبیت کند. 

باوجود این، تا همین‌جا هم، به گفته یکی از حقوق‌دانان، بالاخره عمل جنایت‌کارانه  کشتار هزاران زندانی بی‌دفاع در دهه شصت که در حال گذراندن محکومیت خود بودند، یک شناسایی قانونی و بین‌المللی پیدا کرد و  خط بطلانی بر انکار و سناریوسازی‌های کلیت  رژیم و سکوت بیش از سه دهه جریانات اصلاح‌طلبی و اصولگراها در ایران  کشید. بعد از دادگاه میکونوس این دومین بار است که در یک پرونده جنایی پای مسئولان طراز اول و این بار رئیس‌جمهور رژیم ، بارها و بارها به میان می‌آید. 

جنبش مدنی دادخواهی به راه خود ادامه خواهد داد و در این مسیر پرده از جنایت‌های بیشمار رژیم جمهوری اسلامی ایران برخواهد داشت. این جنبش و فرایند قانونی محکومیت رژیم و افشای جنایت‌های آن علیه حقوق بشر و ستمی که بر مردم ایران و بخصوص بر ملیت‌های تحت ستم ایران روا داشته، نقش بسیار بزرگی در فرایند مبارزه همه‌جانبه مردم ایران و به‌طریق ‌اولی در مبارزه مردم کردستان برای احقاق حقوق خود ایفا خواهد کرد. 

ضمن تبریک به خانواده همه قربانیان و فعالان این جنبش برای این پیروزی بزرگ، جا دارد با همه امکانات و ابزارهای ممکن از این جنبش مدنی دفاع و حمایت کرد. 

حزب کومەله کردستان ایران
دبیرخانه کمیته مرکزی

15 جولای 2022 میلادی
24 تیر 1401 خورشیدی
1131 بار دیده شده‌‌‌‌

AM:09:21:16/07/2022