اطلاعیه حزب کومه‌له کُردستان ایران در مورد سناریوی ادعایی جمهوری اسلامی پیرامون ارتباط با موساد

اطلاعیه حزب کومه‌له کُردستان ایران
در مورد سناریوی ادعایی جمهوری اسلامی پیرامون ارتباط با موساد

همان‌گونه پیش‌تر در اطلاعیه‌ای به تاریخ دوم مردادماه اعلام کرده بودیم: متأسفانه دسته‌ای از پیشمرگان ما که به‌منظور فعالیت تبلیغاتی-تشکیلاتی به استان آذربایجان غربی رفته بودند، در منطقه‌ی سومابرادوست ارومیه در کمین نیروهای امنیتی و نظامی ایران گرفتار شدند. پس‌ازآن و در پی انتشار اخبار متناقضی در خبرگزاری‌های رژیم ابتدا به نقل از نورنیوز، عملیات بمب‌گذاری پس از کار گذاشتن مواد منفجره دریکی از مراکز هسته‌ای خنثی‌شده و متعاقباً با صدور دو اطلاعیه‌ از سوی وزارت اطلاعات به تاریخ اول و پنجم مردادماه، اتهام واهی و مضحک همکاری این افراد با موساد مطرح شد که گویا قصد بمب‌گذاری دریکی از مراکز صنایع دفاعی اصفهان را داشته‌اند و قبل از بمب‌گذاری عوامل آن دستگیرشده‌اند. هم‌زمان حزب ما با آگاهی از نیت شوم و توطئه‌ای که پشت این سناریوسازی‌ها در جریان است، بلافاصله این اتهامات را قویاً تکذیب کرد و نسبت به عواقب آن هشدار داد. این اتهامات و برچسب‌های بی‌پایه و ‌اساس با جوسازی و موج رسانه‌ای گسترده‌ و کم‌سابقه‌ای در جراید و رسانه‌های رژیم بازتاب و ادامه یافت. از ابتدا مشخص بود که هدف اصلی آن سیاه نمایی جنبش کردستان، فرافکنی مطالبات مشروع، زمینه‌سازی برای سرکوب هرچه بیشتر مردم کردستان و ضربه زدن به مشروعیت و استقلال احزاب کرد است. 
در یک ماه گذشته و در تلاشی دیگر، با شروع دور جدیدی از اعتراضات و اعتصابات مردمی که سراسر ایران را فراگرفته و رژیم با به‌کارگیری سرکوب خون‌بار و خشونت‌آمیز نیز در برابر آن ناتوان مانده است، مجدداً جمهوری اسلامی با پاک کردن صورت‌مسئله و در راستای تقلیل خواسته‌هایی بنیادین، احزاب کرد را متهم به تحریک مردم نمود و مقرات و اردوگاه‌های احزاب را موردحمله قرار داد. اکنون‌که فشارهای داخلی و اعتراضات مردم روزبه‌روز عمیق‌تر و وسیع‌تر می‌شود، این بار رژیم در سکانس جدیدی از سناریوهای جعلی -که البته بنا بر سوابق قابل پیش‌بینی هم بود- اقدام به پخش نمایشی تلویزیونی در شبکه‌ی خبر، با داستانی ساختگی و غیرقابل‌باور و با تکیه‌بر اعترافات اجباری و تحت شکنجه نمود تا از سویی اعتراضات مردم را به انحراف کشانده و وابسته به بیگانگان قلمداد کند، و در دیگر سو حملات اخیر به احزاب کرد و کشتار غیرنظامیان را موجه جلوه دهد. شایان‌ذکر است که در نسخه‌ی جدید این ادعاها و اتهامات، این بار هدفی که قرار بوده بمب‌گذاری شود، مکانی غیرنظامی معرفی‌شده و دستگیری متهمان را نتیجه‌ی تحت نظر داشتن و اشراف اطلاعاتی از لحظه ورود می‌نامد. 

حزب کومه‌له کُردستان ایران، بار دیگر چنین ادعاها و اتهامات غیرواقعی را قویاً تکذیب می‌کند. این اعترافات اجباری، به‌روشنی پس از ۳ ماه بی‌خبری مطلق و تحت شدیدترین شکنجه‌ها گرفته‌شده است و چهره و تصاویر این چهار پیشمرگه به‌وضوح بیانگر و روایتگر شرایط عذاب‌آوری بوده که در این مدت با آن روبرو بوده‌اند. چنین سناریوهای نخ‌نمایی در کارنامه‌ی بیش از چهار دهه‌ی ج.ا مسبوق به سابقه است و بیش از این افکار عمومی و مردم آگاه را فریب نخواهد داد، در عرصه‌ی بین‌المللی نیز جایگاه ج.ا در حمایت از تروریسم بر همگان روشن و سابقه‌ی جنبش کردستان هم شفاف است. حزب ما نگرانی عمیق خود را نسبت به‌سلامت و سرنوشت این چهار پیشمرگه ابراز می‌دارد و مسئولیت هرگونه خطر جانی که متوجه این چهار نفر باشد را مستقیماً متوجه جمهوری اسلامی و نهادهای وابسته به آن می‌داند. در همین راستا از تمامی مراجع و نهادهای حقوق بشری و بین‌المللی می‌خواهد تا فشارهای خود را در جهت ملزم نمودن رژیم به رعایت حقوق بشر و موازین دموکراتیک افزایش دهد. 

در پایان یادآور می‌شویم که پاسخ اعتراضات و مطالبات برحق مردم ایران و کُردستان، کشتار و سرکوب و فرافکنی نیست، و چاره‌جویی برای بحران‌هایی که رژیم مسبب بروز آن بوده است، ایجاد تحولات اساسی و بنیادین در ساختار سیاسی نظام حاکم بر ایران را می‌طلبد.


حزب کومه‌له کُردستان ایران
دبیرخانه‌ی کمیته‌ی مرکزی
۲۱ مهرماه ۱۴۰۱ خورشیدی
برابر با ۱۳ اکتبر ۲۰۲۲ میلادی

2069 بار دیده شده‌‌‌‌

PM:07:19:13/10/2022