اطلاعیە در مورد تجدید وحدت در کومەلە

اطلاعیە در مورد تجدید وحدت در حزب کومەلە
 
مردم مبارز کردستان!
مردم به‌پاخاسته و انقلابی ایران!
خانواده‌های جانباختگان!
احزاب، سازمان‌ها و شخصیت‌های سیاسی و آزادی‌خواه!

 
به اطلاع همگان می‌رسانیم کە دو بخش "کومه‌له‌ی زحمتکشان کردستان» و "حزب کومه‌له کردستان ایران»، که از سال ۲۰۰۷ میلادی بینشان جدائی افتادە و بە این دو نام فعالیت میکردند، در روز بیست و هشتم آبان برابر با ۱۹ نوامبر ۲٠۲۲ میلادی مانند گذشتە بەهم پیوستە و رسما در قالب یک حزب وحدت کردند.
این تجدید وحدت بەدنبال بیش از یک سال و نیم  گفتگوهای فشردە و همدلانە هردو طرف نهائی شد و ازاین پس با نام پیشین و تاریخی خود، «حزب کومه‌له‌ کردستان ایران» (به کوردی: کۆمەڵەی شۆڕشگێڕی زەحمەتکێشانی کوردستانی ئێران) فعالیت می‌کنند. 

علاوە بر خواست درونی صفوف ما برای یکی شدن دوباره، این تجدید وحدت در خدمت پاسخگویی به درخواست عموم جامعه‌ کردستان و همچنین ایجاد آمادگی بیشتر برای پیشبرد موثرتر خیزش انقلابی بزرگی است کە جریان دارد. 

اکنون ‌و بەاین وسیلە به خانواده‌های جانباختگان، اعضا و پیشمرگان، فعالان تشکیلات مخفی در شهرها و روستاها، زندانیان سیاسی، قهرمانانی که عضوی از بدنشان را در سنگر مقاومت از دست داده‌اند، همسنگرانی که از ابتدای این راه  همراه ما بودند، دوستان و دلسوزان کومه‌له، جنبش کردستان و جنبش دموکراسیخواهی مردم ایران اعلام می‌کنیم که حزب متحد کومه‌له، با جدیت بیش از پیش، در راستای تحقق اهداف خود کە برچیدن رژیم جمهوری اسلامی، برقراری یک ایران آزاد، دموکراتیک و سکولار مبتنی بر اصول حقوق بشر و تأمین حقوق مشروع ملت کرد در ایران آیندە میباشد، خواهد کوشید. ازین‌پس تمام تلاش و توان خود را به‌کار می‌گیریم تا با کاربست ارزش‌ها و معیارهایی خردورزانه و آزموده‌شده در جهان امروز همچون پایبندی به پلورالیسم، دموکراسی، سکولاریسم، عدالت اجتماعی، آزادی‌های سیاسی، برابری جنسی و جنسیتی، و همزیستی مشتاقانه در عصر جهانی‌شدن، نمایه و الگواره‌ای همه‌پسند برای همگان ارائه ‌‌دهیم. از این روی، حزب کومه‌له خواستار ارتباطی ضروری و درهم‌تنیده با تمامی جریانات دموکراسی‌خواه، ترقیخواه و سکولار در ایران است.


همچنین یادآور می‌شویم ما تمام کسانی را که از بدو تاسیس کومه‌له تاکنون در این حزب و در پیوند با گفتمان پیشرو آن فعالیت داشته‌اند و چه آنان را که بنا بر هر دلیلی تنها در مقطع و مسیری با ما بوده‌اند، همچون پشتوانه‌ خود بحساب می آوریم و دست همکاری به سویشان دراز می‌کنیم.
 
کردستان در طول این سال‌ها هرگز از تلاش و پیشروی نیارامیده و از همین روست که با شعار «زن، زندگی، آزادی» انقلابی را آغاز کرد که می‌تواند خاورمیانه را به عصر نوزایش رهنمون سازد. نقش اساسی حزب کومەلە کردستان ایران در تبیین و ترویج این فرهنگ و گفتمان پیشرو و نیز سازماندهی در این راستا طی بیش از چهار دهە، انکارناپذیر است.
 
اطمینان داریم که مردم کردستان، وحدت مجدد کومه‌له را به فرصتی برای شکوفایی فصل نوینی از مبارزات تبدیل خواهند کرد و ما نیز اطمینان می‌دهیم مبارزان و فعالان و کادرهای نستوه کومه‌له در میان تودەها، در تشکیلات علنی و یا در تبعید و در خارج کشور، رهروان و راهبران راستین این رهیافت تا پایان خواهند بود. شایسته است از تلاش‌های بی‌دریغ و مداوم رهبری، کادرها، اعضا، پیشمه‌رگان و آحاد مردم کردستان که در پیشبرد این مهم، ما را یاری کردند خالصانه و از صمیم قلب، سپاسگزار باشیم.
 

کمیته‌ی تجدید  وحدت کومه‌له
ششم آذرماه ۱۴۰۱ خورشیدی
٢٧ نوامبر ٢٠٢٢ میلادی1826 بار دیده شده‌‌‌‌

PM:09:59:28/11/2022